Karta SIM, montaż i koszty użytkowania

Karta SIM, montaż i koszty użytkowania

Lokalizator GPS to urządzenie, które do prawidłowego działania wymaga aktywnej karty SIM. Wynika to z faktu, że urządzenie musi wysyłać informacje o swojej pozycji do serwera, na którym możemy ją odczytać. Tym serwerem w przypadku firmy Bear Point jest nasza platforma Bear Point Track.

Koszty zakupu i użytkowania lokalizatora

W przypadku osób fizycznych koszt zakupu lokalizatora to 279 PLN za urządzenie. Oprócz tego po pierwszym roku obowiązuje roczna opłata za używanie naszej platformy i aplikacji w wysokości 29 PLN. Każde urządzenie wymaga karty SIM, dzięki której będzie mogło wysyłać informację o swojej pozycji do serwera. Koszt polecanej przez nas karty jest znikomy i wynosi ok 10 PLN za pół roku. Jeśli chcesz przekonać się, jak działa nasza platforma i aplikacja, skorzystaj z konta demonstracyjnego!

Zdecydowałem się na zakup lokalizatora – co dalej?

Jeśli jesteś klientem indywidualnym, udaj się na stronę produktu i zamów go. Po otrzymaniu wpłaty wyślemy dalsze instrukcje dotyczące karty SIM, platformy i aplikacji.

 

Dlaczego nie dołączamy karty SIM do zestawu?

Od czasu wejścia w życie ustawy antyterrorystycznej, każda działająca karta SIM musi być zarejestrowana. Rejestracji można dokonać na poczcie lub w punktach usługowych – ale nie zawsze są one do tego przygotowane! Dlatego też, polecaną przez nas kartę dostarczy Ci kurier – on też ją zarejestruje. Dzięki temu unikniesz szukania punktów usługowych i związanych z tym nerwów.

Koszt zakupu proponowanej przez nas karty SIM to 10 zł. Ta kwota pozwala na użytkowanie lokalizatora przez około 6 miesięcy – po tym czasie należy doładować kartę.

Dlaczego nie oferujemy kart telemetrycznych dla klientów indywidualnych?

Karty telemetryczne to karty SIM służące jedynie do przesyłania danych. Można je z łatwością otrzymać od każdego operatora, niestety jednak ich utrzymanie wymaga podpisania umowy i płacenia abonamentu. W przypadku intensywnego wykorzystania lokalizatora GPS koszty mogą sięgnąć nawet 20 PLN/m-c! Polecana przez nas karta nie wymaga podpisywania umów, płacenia abonamentu – a jeśli nie będziesz z niej korzystał, nie będziesz też płacić!

Montaż samodzielny

Nasz lokalizator można zamontować na 2 sposoby. Pierwszy z nich – który jest zarazem prostszy – pozwala na zasilanie lokalizatora z gniazda zapalniczki. Do tego celu wystarczy użyć dołączonego do zestawu kabla. Plusami takiego rozwiązania jest między innymi łatwość w przenoszeniu urządzenia pomiędzy pojazdami czy szybka i bezproblemowa instalacja. Minusem jest tutaj jednak znikome zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą.

Nie ma się jednak o co martwić – do zestawu są także dołączone kable do podłączenia na stałe – dzięki nim będziesz w stanie zabezpieczyć swój pojazd szybko i skutecznie. Wystarczy podłączyć urządzenie do zasilania 12 V – można to zrobić na kilka sposobów dokładniej opisanych w instrukcji, i nie jest to skomplikowane. Dokładną instrukcję instalacji naszego lokalizatora otrzymasz po zakupie urządzenia. Więcej informacji dotyczących samodzielnej instalacji lokalizatora znajdziesz tutaj!

Montaż w autoryzowanym serwisie

Jeśli chcesz, aby Twój lokalizator został zamontowany przez profesjonalistów, umów się na wizytę w jednym z serwisów współpracujących z Bear Point. Cena za montaż to odpowiednio 50 zł za instalację samego lokalizatora, i 100 zł za instalację lokalizatora wraz z przekaźnikiem, dzięki któremu w razie kradzieży możesz unieruchomić samochód przy użyciu SMS. Więcej informacji na temat montażu w serwisie i listę miejsc, do których możesz się udać znajdziesz tutaj!

Jak działa i jakie możliwości daje nam przekaźnik

Przekaźnik to część zestawu odpowiedzialna za wprowadzenie zmian w samochodzie przy użyciu SMS’a. Jedną z możliwości użycia go jest podłączenie do pompy paliwa. W razie kradzieży jesteśmy w stanie zdalnie unieruchomić pojazd wysyłając do lokalizatora odpowiednią wiadomość. Oczywiście, nie jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Układ można podłączyć do każdego łatwo dostępnego obwodu. Mogą to być np. światła albo rozrusznik. Lista dostępnych rozwiązań zależy od sposobu montażu. Jeśli montujemy urządzenie samodzielnie, możemy poeksperymentować. W przypadku montażu w jednym z naszych serwisów, konkretne rozwiązanie należy uzgadniać z mechanikiem. Wynika to z faktu, iż każdy samochód jest inny, a w przypadku niektórych modeli zamontowanie przekaźnika w konkretnym miejscu może być bardzo trudne.