Montaż

Montaż

Lokalizator GPS BearPoint C18 pozwala na szybki i bezproblemowy montaż na 2 sposoby. Otrzymujesz skonfigurowane i gotowe do pracy urządzenie, które możesz uruchomić w kilku prostych krokach.

Pełną instrukcję instalacji otrzymasz wraz z lokalizatorem. Poniżej znajdziesz jej skróconą wersję:

1. Montaż przy pomocy kabla OBD

Każdy samochód wyprodukowany po 1994 r. posiada gniazdo OBD, z którego można zasilić lokalizator. OBD znajduje się zwykle w dyskretnych miejscach, więc podłączenie lokalizatora jest zarówno bezpieczne jak i bezinwazyjne – może to zrobić każdy.

Kabel OBD jest dołączony do każdego zestawu. Wygląda on następująco:

1. Aby podłączyć lokalizator do gniazda OBD, najpierw musisz je znaleźć. Zwykle znajduje się ono gdzieś w kabinie samochodu – rzadziej pod maską. Aby dowiedzieć się, gdzie w Twoim samochodzie znajduje się gniazdo OBD, należy zajrzeć do instrukcji lub poszukać informacji w internecie. W przypadku Dacii Logan gniazdo znajduje się na tylnej ściance schowka:

2. Kiedy znajdziesz już gniazdo OBD, należy podłączyć odpowiedni kabel do lokalizatora:

3. A następnie wpiąć lokalizator do gniazda OBD:

I to wszystko! Lokalizator działa, a nasz samochód możemy obserwować na ekranie telefonu lub komputera! Dla bezpieczeństwa lokalizator można zamaskować przy pomocy sztucznej ścianki lub nawet kartki papieru.

Czas montażu: poniżej 5 minut

2. Montaż na stałe

Lokalizator można również zainstalować na stałe. Wymaga to chwili czasu, ale także jest stosunkowo łatwe. Do każdego zestawu dołączana jest wiązka kabli, która służy do jego bezpiecznego podłączenia. Wygląda ona następująco:

1. Pierwszym krokiem jest podłączenie kabli do lokalizatora:

2. Aby zainstalować lokalizator na stałe należy znaleźć źródło zasilania 12V. Takim prądem jest zasilane m.in gniazdo zapalniczki, radio oraz bezpośrednio akumulator. W przypadku Dacii Logan wykorzystaliśmy kable zasilające radio, ale tego typu zasilanie można znaleźć w każdej części samochodu. Kiedy zlokalizujesz kable odpowiedzialne za zasilanie, wystarczy zdjąć izolację i połączyć kabel czerwony z kablem zasilającym, a kabel czarny z „masą”.

Lokalizator został schowany za radiem, dzięki czemu stał się bardzo trudny do wykrycia:

3. Ostatnim krokiem jest przymocowanie lokalizatora. Do tego celu można użyć dołączonej do zestawu specjalnej gąbki, która pozwala bezinwazyjnie i pewnie przymocować urządzenie w dowolnym miejscu samochodu.

Gotowe! Lokalizator działa, a Ty możesz oglądać położenie samochodu na ekranie telefonu lub komputera.

Czas instalacji: ok. 30 minut.

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie montować lokalizator na stałe, możesz to zlecić dowolnemu warsztatowi samochodowemu – koszt takiej usługi nie powinien przekroczyć 50 zł. Taki jest koszt instalacji w naszym warsztacie na terenie Krakowa – jeśli chcesz zamontować lokalizator u nas, prosimy o kontakt. Za lokalizator również będziesz mógł zapłacić na miejscu!